Oprogramowanie i doradztwo IT

SPRAWIAMY, ŻE IT MÓWI JĘZYKIEM BIZNESU


ROZWIĄZANIA DEDYKOWANE


Przygotowanie dedykowanego rozwiązania informatycznego każdorazowo związane jest ze zrozumieniem procesów biznesowych istniejących u naszych Klientów. Na pewien czas zamieniamy się w pracowników naszego Klienta analizując pracę na poszczególnych stanowiskach, codzienne czynności personelu, wskaźniki potrzebne do podejmowania decyzji dla kadry zarządczej, czy wymagane przez Zarząd informacje strategiczne.

Podczas takiego procesu niejednokrotnie udaje nam się nawiązywać poza relacjami biznesowymi również relacje towarzyskie. Budowanie zaufania i wsparcia IT dla biznesu naszych Klientów wymaga od nas rozumienia zmieniających się realiów rynkowych w najróżniejszych branżach, oraz innowacyjnych pomysłów pomagających naszym Klientom zdobywać cenną przewagę konkurencyjną.

Przedstawiamy poniżej przykładowe wdrożenia.


DEDYKOWANY WEBOWY SYSTEM CRM


Dedykowany webowy system CRM, tworzony dla jednego z naszych klientów (dużej firmy dystrybucyjnej), którego specyficznych wymagań nie był w stanie zaspokoić żaden z dostępnych na rynku systemów CRM. Jest to system, który kompleksowo wspiera procesy sprzedażowe. Poza standardowymi funkcjonalnościami systemów klasy CRM, zawiera on rozwiązania wymagane do płynnego prowadzenia sprzedaży.

Pierwszym etapem projektu było przygotowane dokumentu „Analiza potrzeb w zakresie rozwiązania klasy CRM”, którego celem było przedstawienie wymagań naszego klienta w zakresie systemu informatycznego wsparcia procesu sprzedaży oraz zarządzania relacjami z klientami (CRM). Kolejnym krokiem było przygotowanie dokumentu analizy funkcjonalnej zawierającej między innymi makiety wszystkich ekranów systemu wraz z opisem ich działania. Na podstawie tych dokumentów został stworzony system, który zawiera między następujące moduły:


 • Zarządzanie kampaniami,
 • Zarządzanie projektami,
 • Zarządzanie ofertami,
 • Zarządzanie działaniami,
 • Poczta elektroniczna,
 • Repozytorium dokumentów,
 • Raporty i analizy.
Co ważne system został w pełni zintegrowany z używanymi u naszego klienta systemami, co pozwala na wprowadzania danych tylko w jednym systemie bez konieczności przepisywania ich do innych systemów (np.: systemu ERP). Wdrożenie systemu pozwoliło na uporządkowanie procesów sprzedażowych i ich pełną integrację z dotychczasowymi procesami firmy. Dzięki temu oszczędności na wdrożeniu dedykowanego systemu CRM były większe w porównaniu do systemów pudełkowych dostępnych na rynku.

System jest używany produkcyjnie od kwietnia 2013 roku. Od momentu uruchomienia produkcyjnego firma Innotion świadczy usługi serwisu.


SYSTEM DO OBSŁUGI POŻYCZEK


System został stworzony dla firmy MikroKasa, udzielającej ekspresowych pożyczek. Wraz z dynamiczną ekspansją sieci placówek na całą Polskę w 2012 roku i zmianą profilu oferowanych usług i klienta na osoby młode i dynamiczne, firma potrzebowała nowego systemu do sprawnej obsługi pożyczek potrafiącego sprostać nowym wymaganiom. Dla firmy MikroKasa stworzyliśmy, więc dedykowany system dostosowany w pełni do nowych potrzeb zawierający między innymi:


 • Składanie wniosków przez sieć agentów rozmieszczonych na obszarze całej polski,
 • Analizę wniosków zgodną z procedurami firmy,
 • Automatyzacje pobierania danych z BIK,
 • Generowanie niezbędnych do wypełnienie dokumentów,
 • Obsługę pożyczek na każdym etapie jej życia,
 • Integrację z systemem bankowym klienta,
 • Automatyzację procesu windykacji niespłaconych pożyczek (informowanie klientów, generowanie wezwań do zapłaty, itp.),.
 • Integrację z e-Sądem,
 • Raportowanie i analizowanie dostępnych danych. System zawiera 15 dedykowanych raportów prezentujących wszystkie niezbędne informacje o stanie firmy.
System ten został zbudowany jako aplikacja internetowa dostępna przez przeglądarkę www. Dzięki temu nie jest wymagana instalacja oprogramowania na komputerach użytkowników. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji rozległej i licznej sieci agentów rozsianej po całej Polsce.

System jest używany produkcyjnie od sierpnia 2013 roku. Od momentu uruchomienia produkcyjnego firma Innotion świadczy usługi serwisu dające gwarancję klientowi na szybki czas reakcji w sytuacjach awaryjnych.


PMKS - PROJECT MANAGEMENT & KNOWLEDGE SYSTEM


Projekt PMKS został zrealizowany dla firmy BSSG, która realizuje projekty informatyczne, w które zaangażowane są firmy współpracujące i pracownicy o różnych kompetencjach. Narzędzie Project Management & Knowledge System zostało stworzone w celu zapewnienia optymalnego zarządzania zasobami, harmonogramowania zadań oraz kontroli postępów i terminowości realizowanych projektów. System ten umożliwił decydentom i Project Menagerom kontrolę nad realizowanymi projektami. W projekcie zostały wykonane m.in.:


 • Koncepcja realizacji aplikacji w oparciu o wymagania klienta – Analiza,
 • Moduł harmonogramowania projektów i zadań,
 • Moduł do zarządzania projektami i ofertami,
 • Algorytm planowania zadań z uwzględnieniem m. in. kompetencji pracowników, ich godzin pracy oraz lokalizacji zadania,
 • Moduł do zarządzania zadaniami w projektach i ofertach,
 • PPM – Portfolio Project Management.
System ten został zbudowany jako aplikacja internetowa dostępna przez przeglądarkę www o oparciu o Google Web Toolkit, a jako system bazodanowy użyty został PostgreSQL.

Projekt został zakończony w listopadzie 2013 roku.Jeżeli chcieli by Państwo wiedzieć jak powstają takie systemy zapraszamy również do zapoznania się ze stroną opisującą proces powstawania rozwiązań dedykowanych lub zapraszamy do kontaktu.

Chętnie spotkamy się Państwem i przedstawimy naszą ofertę.


ZADAJ PYTANIE

SPOTKAJ SIĘ Z NAMI

Zadzwoń: 533 35 35 94 lub napisz biuro@innotion.pl Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania...

FORMULARZ KONTAKTOWY

DLACZEGO

INNOTION?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu dedykowanego oprogramowania, wdrożeniach systemów elektronicznego obiegu dokumentów i świadczeniu usług outsourcingowych. Zrealizowaliśmy z sukcesem ponad 200 projektów dla największych firm w Polsce. Naszym celem jest świadczenie usług najwyższej jakości, dlatego ludzie z którymi współpracujemy to starannie dobrani profesjonaliści, którzy mają szeroką wiedzę techniczną i unikalne doświadczenie biznesowe.